02.gif
Fotorally

V předvečer startu na Rally Příbram se pojďme v čase vrátit do konce prázdnin, kdy v kalendáři motoristických fanoušků je červeně poznamenáno magické slovo "Barumka". A nezbývá než souhlasit, protože tato soutěž se opravdu vymyká ostatním domácím soutěžím ve všech směrech a kdo říká, že se jedná o vrchol sezony, má 100% pravdu. To samé platí i o kalendáři Historických automobilů, i když jedeme jen půlku této krásné soutěže. A i kdyby se jel jenom autobusák, tak to stojí za to. Proto díky všem fanouškům, kteří dokáží i pro historiky vytvořit elektrizující atmosféru.

Ale pěkně popořádku. Servis je nyní nově umístěn na letišti v Otrokovicích, kousek od hlavního dění. Z mého pohledu to není úplně šťastné, protože chtě nechtě, hlavní proud fanoušků přece jen směřuje k hvězdám soudobého pole a jít ty dva kilometry se nikomu navíc nechce, zvláště když je nepřízeň počasí. Servisní zóna tak jak byla dřív, v dohledu od městské superspeciálky byla lepší. A když jsme u toho remcání, tak i slavnostní průjezd rampou v době, kdy je Zlín a okolí totálně paralyzovaný dopravou, také není dobrý nápad. Co třeba pro příště udělat slavnostní start a pak hned najíždět na RZ1? A to je asi tak všechno, co bych pořadatelům vytknul, takže pouze maličkosti:-) Zbytek soutěže byl jedním slovem parádní. A to je to hlavní a za to všem zúčastněným děkuji. Jak jsme se zmínil hned v úvodu, městská RZ je něco, co se dá zažít jen ve Zlíně. A ono i kroužení ve Slušovicích, skoky na Semetíně a klesání na Trojáku, to jsou místa, pro která se vyplatí jezdit rally. I když si s námi letošní počasí dost pohrálo a jezdci ze soudobého pole udělali na mnoha místech trať bahnitou a extrémně kluzkou. A my to odjeli celé na suchých:-) Když v Otrokovicích svítí sluníčko, neznamená, že v lesích u Hošťálkové to bude platit také. Opak je pravdou, ale místní to vědí a ostatní se diví. Jak jsem psal ale z reportáži z Krumlova, máme s Markem "mokrý" rozpis, tedy voda nám nevadí a smazává se výkonnostní rozdíl. Akorát ty suché na tom moc nefungují, ale zase jsem je moc neometli, takže na Příbram budou ještě krásně fungovat:-)

Dalo by se říct, konec dobrý, všechno dobré. A taky to platí, krásně jsme se svezli, třídu F5 vyhráli, žádnou srnku netrefili a celé závody si náramně užili. Takže díky ještě jednou všem za krásné závody, divákům za podporu a v Příbrami naviděnou.

 

Dnes 4 - Měsičně 98 - Celkem 112129