02.gif
Fotorally

Jak už název článku napovídá, v Krumlově nás to bavilo. Asi je to tím, že jedeme za mokra i za sucha stále stejně. Já říkám, že máme mokrý rozpis a Marka zas baví, když se auto neustále někam klouže a je to hravé. I z toho důvodu jsme byli asi jediní, kdo na přeskupení v páteční etapě v kaplici vystupoval z auta s úsměvem:-) Ale to už dost přebíhám, vraťme se o něco zpět do rozpáleného servisu na výstavišti v Budějovicích. Máme natrénováno, Malonty se dost zrychlili takže to není z našeho pohledu ono, ale stále jsou to Malonty náročné svojí délkou a charakterem. Rožmberk není nic moc, dost rychlých pasáží v druhé polovině. Zbytek klasika, náročné, těžké zkoušky, spousta horizontů, časový harmonogram poskládán dlouho do noci, jízda na světla a k tomu nestálé a těžko odhadnutelné počasí. Prostě krásný ale těžký Krumlov. A to se nám líbí, to je prostě rally s velkým R:-)

Začíná se klasicky na výstavišti. Tuto RZ známe. Koukáme na nebe, já na Meteoradar. Prší, ale nic strašného. Dáme mokré nebo to projedeme na suchých? Těžká volba, trochu krápe, silnice je vlhká, ale nic víc. Hlásím, 5min do odjezdu, když začíná pršet víc. Dáme tam média, rozhodujeme na poslední chvíli a začíná koncert jednoho našeho mechanika Tomáše Palduse. My pochopitelně pomáháme:-) A ještě k těm gumám označených jako media. Jsou to staré mokré závodní gumy značky Matador se vzorkem asi tak 1,5mm. Vodu to nebere, ale lepší než suché. Takové ty gumy na dojezd. Na startu leje fakt hodně, ostatní auta se kloužou jak na ledě. Vyrážíme, a kloužeme se taky. Voda stojí na silnici a Matador nestíhá. Hlavně neudělat chybu, obrubník neodpouští. Je to za náma, čas docela jde a jedeme do servisu. Tam už máme připravenou sadu nových mokrých. Ano, poprvé v životě jedeme na nových mokrých pneumatikách značky Hankook. Hlavně ať není sucho, to by jsme je pěkně zničili. Sucho není, prší, ale Ján je zrušen. Jedeme objízdnou trasu na novou RZ. Krátká ale těžká. Jedeme akorát, ale čas je překvapivě super. Pak Kohout. To je mazec, spousta vody, bahna, mlhy a šera. Čas taky OK. Gumy fungují parádně a Favorit s Markem za volantem taky. Následuje zase výstaviště a pak to celé znovu, už i s Jánem. Kousek po startu je rovinka z kopce, kde se odbočuje na úzkou cestu. Špatně se to hledá, tak jsme si napsali "Odboč u značky". Letíme ve tmě z kopce dolů a čekáme na značku když v tom mineme odbočku. Brzdy, Favorit chcípnul. Nejde nastartovat, startér blbne jako na Korábu. Trvá to dlouho minutu a půl ne jej přemluvíme (chyba nakonec nebyla ve startéru, ale startovacím tlačítku a k němu vedoucím kabelům, taková blbost). Při cestě zpět vidíme, že značku nějaká jiná posádka nabourala:-) Příště si brzdné body píšeme u něčeho pevnějšího.

Sobota začíná dlouhým přejezdem na Malonty. Na startu jsme zastaveni pro havárii jiné posádky. Čekáme, ptáme se kdo to je. Petr Farník s Láďou Zuzánkem. Prý jede i sanitka. Trneme hrůzou, co se klukům stalo. Přijíždíme k místu střetu, nevypadá to vážně, ale Láďa to nečekal. Tímto přeju brzké uzdravení a těším se, až zas v servisu pokecáme. Další dvě RZ jedeme již v klidu, pře námi daleko, za námi taky. Servis a poslední runda. Malonty se již jedou, neflákáme se, ale ani na to netlačíme. Na startu Rožmberka začíná hustě pršet. Spíš leje jak blázen. A my máme suché. No nic, i to je rally. Jedeme, auto se mlží, stěrače nestíhají, voda stříká všude kolem. A na další RZ, o pár kilometrů dál úplné sucho. Tady by se mělo jezdit MS, to by se Ogier divil:-)

No a pak už jen Jelení zahrada, první v F5 (sluší se podotknout že ze dvou:-)), druzí v kategorii 5. V restauraci Jelenka si dáváme zaslouženou snídáňo-obědo-večeři, vyzvednout auto z UP a dalších 180km domů. Náročné, ale krásné. I proto mám rally tak hluboko v srdci. Na Rally Bohemia naviděnou. 

Dnes 0 - Měsičně 181 - Celkem 109422