01.gif
Fotorally

Česká rallyová sezona je v plném proudu, máme za sebou Valašku a Kopnou, která byla poprvé zařazena i do seriálu MČR Historických automobilů. Než se ale z výfuků vyhnali pavouci na prvních ostrých kilometrech, měli soutěžní posádky a jejich stroje se možnost svézt na Testovací RZ Žíželice. S Markem jsme měli v plánu se někde před sezonou rozjet. Nevyšla testovací RZ v Mostu, tak jsem se přihlásili do Žíželic. Je to kousek od Prahy a z minulých videí jsme věděli, že se jedná o docela technický úsek dlouhá něco přes 3km. S čím jsem ale vůbec nepočítali bylo počasí. Paí Zima se opět přihlásila a na víkend opravdu i přišla. Teploty pod bodem mrazu, silný vítr a stálé sněžení. Nasadili jsme 10let staré zimní seriové pneumatiky na kterých jsem kdysi dávno odjeli Rally Vrchovina a jeli do Žíželic. V doprovodu jsme měli naivně i suché:-) Na ty ale pochopitelně vůbec nedošlo, ale zkusili jsme alespoň jízdu na mokrých.

 Každopádně testování přineslo své ovoce. Zjistili jsme, že interkom je nějaký vadný, nově koupené helmy větší než původní (museli jsem malinko upravit obložení rámu), ale hlavně že nás to stále baví. Rally je prostě rally a nic se tomu nevyrovná. Hlavně bylo parádní, že jsme zase po dlouhé době seděli v závodním autě. Tento pocit je silně návykový a ne na darmo se říká, že rally je droga. Když jedete sami po silnici, víte že proti nic nevyjede a že jediný soupeř jsou stopky a vy sám, tak ten, kdo to nezná, neví o čem mluvím. Proto se rád držím hesla !Lepší blbě jezdit, než se dobře koukat:-)." 

Za krásné fotky tímto děkuji Tomáši Káňovi, který ať je zima či slunce pálí, má vždy správně zaostřeno. Sice se to nerýmuje, ale to neva:-)

 

 

Dnes 4 - Měsičně 98 - Celkem 112129