02.gif
Fotorally

Ačkoliv do poslední chvíle nebylo jisté, jestli se na Krumlově objevíme, nakonec jsme potřebný balík peněz sehnali a mohli ve středu odpoledne vyrazit směr Č. Budějovice. Servis na výstavišti, místo vedle Jirky Terše, velká divácká kulisa a hlavně předpověď počasí se suchou předpovědí. Poprvé v naší kariéře jsem použil rozpis z minulého roku. Perfektní pomoc a zjednodušení celého najíždění. Pár RZ jsme napsali nově, ale třeba Malonty seděli do puntíku. Perfektní práci zde odvedli organozátoři, kdy v průvodci rally napíšou, která RZ je totožná s loňským rokem. Co je taky super je startovní listina s fotkami posádek. Daline díky a klobouk dolů.

V servisu nás navštívilo taky spousta kamarádů a známých, fotografů a lidí s rally spřízněných. Všem Vám děkuji, potěší to:-) To už se blížil začátek soutěže, start na speciálce na výstavišti - mimochodem jsem zajeli docela dobrý čas a pak hurá do Jelení zahrady v Krumlově. To má nezapomenutelnou atmosféru. Pak na okruhovou zkoužku Svince, což je ideální na rozcvik a poté na těžký Ján se startem v Jánu, což se zas tak často nejede. RZ byla v klidu, závěr byl ale fakt kvapík ve velké rychlosti. Čas není špatný, ale i tak dostáváme od kluků ve třídě nějaké ty vteřiny. Je vidět, že se všichni strašně zrychlili a začíná se fakt závodit na hraně - žádná údržba. Pěkně na plno hned od začátku.

Pak přišla noc, obávané noční RZ, kde jsme v minulém roce strašně ztráceli. Letos jsme přijeli s inovovanou světelnou rampou, kterou jsme dodělali těsně před startem - ještě v servisu jsme montovali spodní světla:-) Start na nočních Svincích byl do kopce, rampu raději zapínáme až po rozjezdu. Horní světla, spodní světla . vše funguje naprosto suprově a jede se jak za dne. Zhoršení oproti prvnímu průjezdu jen nepatrně, takže paráda. Před Jánem trochu natočíme spodní mlhovky a jdeme na to. Sice zase dostáváme nějaké ty vteřiny, ale nic strašného. Tmu jsme zvládli a kolem půlnoci dáváme auto do UP.

Sobota ráno nás přivítá ochlazením, ale neprší. Pro soutěžáky jedině dobře, protože horko v autě je i tak děsné. Zde oceňujeme nově přidanou kapličku na střeše - super vynález a hlavně to vypadá již jako auto ze Škoda Motorsport:-) RZ Kohout je náročná, ale projížíme ji docela dobře a pak hned na Malonty. Druhá polovina RZ je pokryta prachem a velkými kameny - připravuje se zde podklad pro nový asfalt, takže mám obavy, že se zde dlouho závodit nebude. O to víc doufáme, že se pojede. Hurá, jede se, vše startuje na čas. Musím říci, že je to mazec. V cíli zjišťujeme, že sice nejedeme nijak pomalu, ale i tak dostáváme nějakých 20s. To musíme změnit. Pak na výstaviště a projet v klidu superspeciálku. Kamarád Jirka Terš si zde před zraky pořadatelů z PAMK přivodí poruchu karoserie kontaktem o balík slámy. Veškerý náskok je pryč a jsme těsně před ním. Pro Jirku velká škoda, ale zas máme o co závodit:-) Zde bych chtěl říci, že Jirka jel celou dobu fakt rychle a stále nám ujížděl. Jirko, dobrá práce a výkon.

Druhý průjezd Kohoutem jedeme s Jirkou ve vteřině. Na druhých Malontech vidíme kousek po startu rozstřelený retarder. Jedeme hranu, místy to už ani nestíhám celé číst. Rozpis musíme ještě trochu zjednodušit, protože informací je hodně. V cíli se zlešujeme o úřasných 30s oproti prvnímu průjezdu. Super čas. Rozstřelený retardér spáchal Jirka a penalizace jej neminula. RZ Rožmberk byla pro nás zrušena z důvodu havárie. Trochu zmatků s přidělením časů a manévrů v kopci před startem, ale jedem na poslední RZ a tou je Lipno. Přiznám se bez mušení, že ji nemám rád. Těžká, rychlá uskákaná, bez záchytných bodů, takže když se ztratím v rozpisu, blbě se pak najde pokračování. Jirka zde bohužel dělá defekt a je rozhodnuto. Náš minisouboj vyhráváme, ale o to vůbec nejde. Jde o to se pobavit, zazávodit si a v servisu pokecat s fajn posádkou a celým jejich týmem. Je super, že i když se taháme na trati o vteřinky, v servisu si pomůžeme a zajdeme na pivko. Před cílem Lipna ještě děláme hodiny na šotolině. Stojí to sice čas, ale to už je jedno. Pak dlouhý přejezd do Jelení zahrady a na rampu. Pořadí není důležité. Hlavně že jsme tady, auto drží a máme zase spoustu zážitků.

Dalším závodem bude Bohemka. Servis máme vedle Jirky. Jak ho znám, bude nám chtít Krumlov vrátit i s úroky. Kůži zadarmo nedáme, ale žádnou hranu nejedeme. Takže Jirko, hlavně v klidu a bezpečně až do cíle. V městě automobilů naviděnou.

 

Dnes 3 - Měsičně 13 - Celkem 109739