bckground.gif
Fotorally

Ahoj, po delší odmlce se znovu hlásím s informacemi o našich rallyových zážitcích. Letošní sezona pro nás začala na naší oblíbené Kopné, která se po krátké odmlce vrátila zpět do Rallysprintového mistrovství. Přihlásili jsem se do Poháru Pořadatele v rámci Historických Automobilů. Startovalo nás tam 5 posádek, takže i nějaká konkurence taky byla. Cílem soutěže ale nebyl boj o vavříny, ale otestování auta po velké repasy, která spočívala jak v karosářských úpravách a změnách, tak i stavbou nového motoru.

Podmínky od začátku až do cíle byly velmi náročné a proměnlivé. Chvilku déšť, chvilku sluníčko. Výhodou i nevýhodou byla absence protikatovacích kolíků, takže to bylo jak za starých časů a při najíždění jsme museli přemýšlet, kam až to kluci ze špičky katnou a vytahají bláto. A katovali velmi statečně, takže jízda na bahně v hlubokých lesích připomínala místy pověstnou RAC rally. Na první i druhou sekci jsme nasadili mokré pneu, což byla jistota. Po pár metrech jsme zjistili, že se auto na brzdách dosti vlní a předbíhá nás zadek. Až v závěru nalezli příčinu - někdo si pohrál s omezovačem brzdného účinku a přebrzdil nám zadek. Takže spousta průjezdů na "Emila" potěšila oko diváka, nám už tak veselo v rychlých pasážích nebylo:-) Ale co, je to test. Taky jsme upravovali posed sedadla řidiče. Marek seděl moc daleko a viděl věněc volantu místo silnice. To jsme taky nastavili a do poslední sekce přezuli na suché pneu.

K našemu nemilému překvapení jsme se spíše zhoršili než zlepšili. Jednak to může být tím, že Marek jel více na jistotu, druhak to může být způsobeno tím, že suché pneu máme v rozměru 14palců, ktežto mokré jedeme 15palců. I tento malý detail může způsobit to, že rychlost auta je o něco vyšší než na menších kolech. Takže máme v plánu dojet nakoupené suché 14ky a koupit nové suché 15ky. Tak doufím, že se teorie projeví i v praxi:-) Závěr soutěže byl už v pohodě a dokreslil i celou soutěž. Vše fungovalo bez problémů, takže zimní pečlivá příprava na dílně se vyplatila. Jako obvykle jsme neměli ani jednoho mechanika, ale byli jsme v klidu. Vždyť jsme přece na zlínsku, regionu rally zaslíbenému, kde o dobré lidi není nouze - i pro Pražáka:-)

Ze Slušovis jsme jeli s velmi dobrým pocitem a oceněním za 2 místo v Poháru pořadatele. Takže i ten pohárek na cestu. Já jsme sice v závěru ztratil telefon, ale i ten se později našel - zapadl tak šikovně do auta, že nebyl ani vidět ani slyšet. Vše parádně a již jsme spřádali plány na další soutěž - obávaný Krumlov:-) 

Dnes 4 - Měsičně 98 - Celkem 112129