02.gif
Fotorally

Pro někoho byl 17. listopad 2018 ve znamení oslav svobody či demonstrací, já osobně jsem si užíval svobody na Traiva Rally Cupu. A aby těch oslav nebylo málo, vyjeli jsme s již plně fungující novou zbraní Opel Adam Cup. Krásné, malé, lehce ovladatelné, perfektně fungující žluté autíčko krásně zářilo v listopadovém sobotním ránu na tatrováckém polygonu. Autem jezdil jak Tomáš, tak i Marek, který se potřeboval s technikou seznámit před plánovaným Pražským Rallysprintem. Přece jen, jízda Škodou Favorit je zcela něco jiného než moderní auto. Interní týmový souboj mohl začít, otec vs. syn:-) Rozkaz zněl ale jasně - musí to odjet bez jediného škrábnutí, protože hned z Kopřivnice se vezlo auto na nový polep do Rally Designu ve Zlíně. Jo a ještě zpětně bych chtěl Tomášovi pogratulovat ke složení zkoušek v autoškole, zatím tedy jen na malou motorku. Při pohledu na první fotku, kde sedí jak zkušený mazák v moderním rally aute a jak jej pak následně ovládá, je to trochu paradox:-) Kdyby takovouto průpravu měl každý absolvent autoškoly, hned by bylo na silnicích podstatně bezpečněji.

Abych řekl pravdu, ani nevím, jak pořádně interní souboj probíhal. Tuším, že v celkovém součtu vyhrál Marek nad Tomem o 3,5s. Tomáš měl ztrátu hlavně na prvních dvou RZ, kdy uposlechl tátu a jel fakt opatrně, kdežto Marek se toho moc nedržel. Tomáš pak srdnatě dotahoval, kdyby bylo o RZ navíc, bylo by to obráceně:-) Neboj Tome, příště to klapne:-) Listopadová Traiva byla výjimečná ještě tím, že byla "otevřená" pro veřejnost a diváci si pak mohli na poslední RZ formou dražby zaplatit svezení s některým pilotem. Výtěžek šel na léčbu Petra Grosse, což je od Silvestra suprový počin a za mě palec nahoru. A zde zase vyhrál Tomáš, protože jeho cena byla vyšší než Marka:-)

Závodění jsme si všichni opravdu užili, splnili si další sen a cíl, pobavili diváky, otestovali techniku a podpořili dobrou věc. Tolik pozitiv se snad může stát jen 17. listopadu:-) Jedině snad ty pneumatiky z toho takovou radost neměli, ale to je jejich věc:-)

Dnes 2 - Měsičně 116 - Celkem 112594